Na liście najsłynniejszych i największych targowisk na świecie znajduje się m.in. Wielki Bazar w Stambule. ‘Suk’, od lat, stanowi nie tylko miejsce handlu, ale też centrum miejskiego życia.

Wielki Bazar w Stambule - wizytówka Turcji

Najchętniej na bazary wybieramy się podczas wakacji czy innych podróży, głównie egzotycznych. To tu tętni życie, można poznać specyficzny dla regionu klimat, obserwować miejscową ludność, skosztować wybornych smaków czy porozmawiać, nawiązać nowe znajomości. Właśnie na bazarkach czy targach odbywa się to, co najważniejsze. A ponadto można kupić wyjątkowe pamiątki – dla siebie, ale i dla bliskich. Polecamy m.in. słodkości, które są tu wyjątkowo… słodkie!
Kryty bazar w Stambule, dzielnicy Fatih, to najstarszy i największy bazar w całej Turcji – obejmuje aż ponad 30 hektarów! Znajduje się tutaj około 3500 sklepów, więc w zasadzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. A w międzyczasie można wstąpić do meczetu, na kawę lub do wybranej restauracji, których jest tu wiele!
Można poznać oryginalne potrawy – polecamy przede wszystkim słodkości z wyborną chałwą na czele – a także zakupić orientalne przyprawy typu kumin. Nikt nie przejdzie obojętnie obok dywanów, perfum, ceramiki czy też biżuterii. Wraz z ogromnym rozwojem turystyki i rosnącą liczbą przybywających do kraju gości asortyment wciąż się poszerza, ale mniej jest tradycyjnych wyrobów, a więcej typowych pamiątek dla turystów.