U nas znajdziesz wiele pomysłów na spędzenie fantastycznych wakacji w Turcji. Podpowiemy, co warto zwiedzić, które zabytki są szczególnie godne uwagi, gdzie warto wybrać się też w okolicy.

Na styku kultur Bliskiego Wschodu oraz Europy

Turcja słynie jako wyjątkowy kraj, gdyż łączy tradycje Bliskiego Wschodu oraz Europy. Tym samym kusi miłośników egzotyki, ale i lubiących dużo zwiedzać. Już sam Stambuł, dawny Konstantynopol, zapewnia tak wiele zabytków i atrakcji, że na zwiedzanie trzeba poświęcić nawet kilka dni.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po inspiracje!

Wczasy w Turcji - ciekawe miejsca


Warto wybrać się m.in. do Muzeum Hagia Sofia czy zobaczyć Błękitny Meczet, najbardziej spektakularny budynek w Stambule. Podobne wrażenia zapewni pobyt w Ankarze, gdzie historia łączy się z nowoczesnością tak harmonijnie, że aż zapiera dech. Mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka to numer jeden na liście zwiedzania!

Wycieczka do Turcji


Jednak turyści chętnie wybierają się do Turcji także ze względu na plaże – warto wybrać się do Antalyi, a po odpoczynku nad morzem ruszyć jeszcze na zwiedzanie ruin Termessos i Aspendos. Jednak liczni podróżnicy twierdzą, że za prawdziwe perełki Turcji powinna uchodzić dolina Kapadocji z wykutymi w skale miastami, a także tzw. bawełniany zamek, czyli gorące źródła w dolinie Cürüksu.

Podróż do Turcji


Bez względu na to, jaki jest Twój styl podróżowania, zachęcamy do śledzenia aktualności w naszym przewodniku – znajdziesz w nim szczegółowe informacje o zabytkach i atrakcjach, ale też położeniu, klimacie, kuchni itd.