Właśnie w Turcji w świetnym stanie zachowały się ślady największych cywilizacji świata, czyli rzymskiej, greckiej oraz bizantyjskiej. W tym miejscu można ujrzeć styk Europy oraz Orientu, a przy tym odpocząć w pełnym słońcu.

Turcja – wspaniały kraj na wypoczynek

Turcja kryje w sobie tak wiele atrakcji, że trudno o nich potem zapomnieć. Jest tak różnorodnym i fascynującym krajem, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie – m.in. wspaniałe zabytki. Nic w tym dziwnego, gdyż znajduje się ona zarówno w Azji, jak i Europie, ma też licznych sąsiadów – np. Azerbejdżan, Gruzję, Iran, Syrię.

Mimo że Grecja jest krajem muzułmańskim, jej mieszkańcy określają się jako Europejczycy. Warto odwiedzić ich kraj, aby skosztować kawy po turecku, wybrać się na tradycyjne bazary, wypalić fajkę, obejrzeć tureckie dywany, skosztować lokalnej kuchni i owoców, ujrzeć plaże i bezkresne stepy.

Starożytny Efez to kolejna wielka atrakcja – koniecznie trzeba się tutaj wybrać. Riwiera Turecka spełni oczekiwania miłośników plażowania, jezior Bafa spodoba się odkrywcom, plaże Patara słyną z żółwi Karetta, wybrzeże Licji kusi nurków, a Arykanda miłośników antyku.

Ważne jest też, aby wybrać się do Stambułu, największego miasta w Turcji. Co ciekawe, to najludniejsze miasto Europy, w którym znajduje się słynna Hagia Sofia. Co prawda od 1934 roku znajduje się w niej muzeum i nie jest miejscem kultu. Za symbol miasta uchodzi zaś Błękitny Meczet z XVII wieku. Zresztą w Stambule ujrzymy jeszcze wiele wspaniałych pałaców, meczetów i monumentów. Pobliska riwiera zaś pozwoli nam złapać oddech w przerwie od zwiedzania.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)