Riwiera Turecka kusi turystów pogodą, malowniczością, ale i różnorodnymi smakami z Europy, Azji, a nawet Afryki. Cudowne potrawy, zabytki w starożytnych miastach i nowoczesne budowle to tylko kilka z atrakcji.

Turcja – co może nas zaskoczyć?

Turcja z pewnością jest niezwykle egzotyczna, dlatego też turyści tak chętnie wybierają się tutaj na urlop – niezależnie od pory roku. Witani są tutaj niezwykle chętnie, gdyż mieszkańcy świetnie przygotowali się na ich „inwazję”. Wystarczy spojrzeć na wybrzeże Morza Śródziemnego – wybudowano tam niemal jeden kurort na drugim!
Riwiera Turecka stanowi ponad 200-kilometrowy odcinek od popularnej Alanyi, przez prowincję Antalya, aż do Bodrum. Dla miłośników życia nocnego Bodrum będzie idealne. Zwykle jednak wybieramy się do Turcji ze względu na panujący tu spokój, wspaniałą pogodę pełną słońca, luksusowe hotele, pola golfowe i wspaniałą kuchnię – tak właśnie jest m.in. w Belek. Można tu prawdziwie wypocząć i zapomnieć o troskach codzienności.
Dynamiczny rozwój Turcji potrafi zaskoczyć – ekskluzywna baza hotelowa i liczne atrakcje zwykle trafiają w gust turystów. Są też świetnym miejscem wypadowym do największych atrakcji. Warto w nich wypoczywać, relaksować się w spa albo na plaży, a potem wybrać się na intensywne zwiedzanie – polecamy m.in. Kapadocję, Pamukkale itd.
Z kolei w Konyi, słynącej z kultywowania tradycji, warto zobaczyć na własne oczy zakon wirujących derwiszów. Dla turystów organizowane są spektakle, o których więcej opowiemy innym razem. Wróćmy jednak do tureckich zabytków, bo to one zaskakują nas najbardziej.
Ruiny teatru, świątynia Apolla w Side, świątynie oraz pałace imponują! Południowo-zachodnie wybrzeże obfituje w starożytne zabytki. W Aspendos znajduje się wspaniale zachowany amfiteatr na świecie, drugi jest zaś w Perge.

KKw,fot.mucahityildiz/Pixabay