Wakacje w Turcji? Świetny pomysł! Różnorodność, słońce i zabytki kuszą turystów, ale przed urlopem warto poznać nieco ten kraj – poniżej zamieszczamy kilka interesujących ciekawostek.

Kilka ciekawostek o Turcji

Turcja naprawdę potrafi zachwycić – także tych, którzy niejedno już w życiu widzieli. Nie brakuje tu zabytków – jak Błękitny Meczet czy Hagia Sophia w Stambule, urokliwych plaż, lokalnych bazarów i lazurowego morza – ale nie są to jedyne atrakcje Turcji. Poznaj kilka ciekawostek!

Impreza?
Otóż okazuje się, że wyjście na imprezę to nie jest taka prosta sprawa! Kobieta może wybrać się sama, ale mężczyzna musi mieć towarzyszkę. Co prawda przekonania religijne wielu kobietom przeszkadzają wyjść na imprezę…

Wieprzowina
Mieszkańcy na pewno zapytają, czy jadasz wieprzowinę – w Turcji nie jest ona spożywana ze względów religijnych. Co prawda Turcy czasami jej próbują poza granica swojego kraju…

Mieszanka religijna
W Turcji mieszka wielu przedstawicieli różnych religii, nie tylko muzułmanie. Usłyszysz na ulicy mieszaninę języków, ujrzysz mieszaninę kolorów, strojów i fryzur.

Najwyższy szczyt w Turcji to Góra Ararat, która w zasadzie jest wygasłym wulkanem w sercu Wyżyny Armeńskiej. Ararat, co ciekawe, ma aż dwa szczyty – Wielki wznoszący się na wysokość 5137 metrów n.p.m., a także Mały wznoszący się na wysokości 3896 metrów.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)