Warto wybrać się wreszcie na urlop, prawda? Czerwiec jest coraz częściej wybierany, bo już jest ciepło i przyjemnie, ale jeszcze nie są to wakacje. To idealna pora dla niecierpliwych, którzy marzą choćby o tygodniu przerwy!

Bliska egzotyka – gdzie na wakacje?

Pytanie za sto punktów – gdzie się wybrać?
Najlepiej, aby było gorąco, egzotycznie, ale nie jakoś bardzo daleko. Jest kilka idealnych miejsc, w które dolecisz szybciej niż w kilkanaście godzin. To m.in. Turcja, Wyspy Zielonego Przylądka, a także tak popularny od wielu lat Egipt.
Turcja. Cudowne miejsca na urlop, bo położone na granicy Europy oraz Afryki. Błękitne morze, świetne warunki dla nurków, wspaniałe plaże i smaczna kuchnia, kurorty Izmir czy Side, Antalya z cytadelą, a do tego wiele zabytków – oto co czeka na turystów w Turcji. Riwiera Turecka z roku na rok zyskuje na popularności, bo oferuje naprawdę różnorodne atrakcje. Idealny na pobyt w Turcji jest maj oraz czerwiec, bo można uniknąć prawdziwych upałów i ponadto także tłumów. Poza tym jest to świetna baza wypadowa dla miłośników zwiedzania – można wyruszyć stąd w wiele interesujących miejsc, na przykład do Efezu.

Wyspy Zielonego Przylądka
Słońce świeci tutaj przez cały rok! Temperatura powyżej 20 stopni C to norma, a zatem można poczuć się jak w raju. Takie tropiki czekają nie aż tak daleko od Europy – lot trwa około 7 godzin. To aż dziesięć wysp na zachód od Senegalu, z czego najpopularniejsza jest wyspa Sal.

Długie, piękne i piaszczyste plaże, turkusowa ciepła woda w morzu, błękit nieba, żółwie morskie, miejscowość Santa Maria, tereny idealne na trekking – oto tylko kilka przykładowych atrakcji! Czerwiec jest odpowiednią porą, gdyż w pełni sezonu może być Wam aż za gorąco.

Egipt
A oto i miejsce niezwykle chętnie wybierane przez polskich turystów. Głównie odwiedzamy do w zimie, ale warto przylecieć tu o każdej porze roku. Słońce świeci przez cały dzień, dając od siebie odpocząć jedynie w nocy. Szarm el Szejk to popularny kurort turystyczny znajdujący się na krańcu półwyspu Synaj. Z jednej strony ujrzymy morze, z drugiej góry – sceneria jest naprawdę wielce malownicza! Jeśli obawiasz się długiego lotu, nic bardziej mylnego – dotrzesz tu w cztery godziny!
(Kkw / Fot. Pixabay/Schland)